Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Bu Video Kısıtlandı Lütfen Google Workspace Hatası

Bu Video Kısıtlandı Lütfen Google Workspace Hatası

Bugün uyandığımda bir araştırma yapmak için hedef koydum kendime. Aklıma geçenlerde karşılaştığım “Bu video kısıtlandı lütfen Google Workspace Hatası” uyarısı geldi ve onu araştırma kararı aldım. Çünkü verilen hatalardan hiç hoşlanmam. Bana göre her şey kusursuz ve hatasız ilerlemeli. Günlük hayatımızda yeterince  hata varken birde teknoloji ortamında bu şekilde hata almak bazen gerçekten zorluyor beni. Bu yüzden “Bu video kısıtlandı lütfen Google Workspace Hatası” uyarısı hakkında birçok bilgi edindim. Haydi, gelin birlikte sizlere aktardığım içeriğime göz atalım. 

Dünyanın her bir yerinde en popüler bir şekilde kullanılan video paylaşım alanı şüphesiz ki YouTube’dur. Hal böyle olunca hata vermesi can sıkıcı olabiliyor. Milyonlardan da fazla olan kullanıcıların video izlediği ve paylaştığı YouTube’da dilediğiniz her konu hakkında video bulabilmeniz mümkün. Gel gelelim ne yazık ki bazı içerikler uygunsuz ve kullanıcı için zararlı olabiliyor. Bundan mütevellit Google önlem almak amaçlı YouTube’da bazı içeriklerin erişimini kısıtlamak ve zararlı videoların önüne geçmek için bir dizi politikalar uyguluyor. 

YouTube’da sık karşılaştığımız hatalardan olan Google Workspace hatası da belirli içeriklere erişilmesinin kısıtlanması amacı ile karşımıza çıkıyor. Bu hata ile en sık karşılaşanlar ise Google Workspace hesabını kullanarak YouTube hesabına girerek video açmak isteyen kişilerde görünüyor. Google Workspace’in işletmeler için önemini artık vurgulamamıza gerek yok diye düşüyorum. İşletmeler ve okullar için olan önemi bir dizi çevrimiçi araç ve hizmet paketi olarak sunulmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz pakette ise YouTube videolarına erişimi kısıtlamak be zararlı içeriklerden kullanıcıları korumak için bir politika bulunuyor. Yani verilen hata tamamıyla kullanıcı koruması için diyebiliriz. Dilerseniz şimdi birlikte YouTube bu video kısıtlandı nedenlerini birlikte inceleyelim.  

Youtube: Bu Video Kısıtlandı Hatası Nedenleri Nedir?

İçeriğimizin bu kısmında sizlere Bu video kısıtlandı lütfen Google Workspace Hatası ile sık sık karşılaşmamızın nedenlerini oldukça detaylı bir şekilde ele alacağız. Zararlı içeriklerden sizleri korumak adına yapılan politikada tamamıyla işletmenizin güvenliği ele alınmıştır. Şimdi dilerseniz bir diğer başlığımızı birlikte inceleyelim.   

Bu Video Kısıtlandı Hatası Nedenleri Nedir

Kısıtlı Mod Etkinleştirilmiş

İlk olarak bu video kısıtlandı lütfen Google Workspace hatası uyarısı almanızın nedenlerinden biri olan kısıtlı mod etkinleştirilmesini ele alalım. YouTube’da eğer kısıtlı modu etkinleştirdiyseniz bu durum bazı uygunsuz içeriklerini izlemenize engel olur. Dolayısıyla uygunsuz olarak kabul edildiği için erişiminiz kısıtlanabilir. 

Google Workspace Yöneticisi Tarafından İçerik Kısıtlanmış

Google Workspace üyeliğinizde kabul etmiş olduğunuz politikalar doğrultusunda yönetici, kendi belirlediği bazı içeriklerde erişimi kısıtlama hakkına sahip oluyor. Şayet Kısıtlı Mod’u etkinleştirdiyseniz, kısıtlamaları kaldırabilmek için ve verilen hataları çözmek için Kısıtlı Mod’u tekrar devre dışı bırakabilirsiniz. Kısıtlı Mod’u nasıl devre dışı bırakacağınızı bilmiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz adımları takip edebilirsiniz. 

Web Tarayıcınız Üzerinden Etkinleştirme

 1. Youtube hesabınıza giriş yapın. 
 2. Sayfada gördüğünüz sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza tıklayın. 
 3. Son olarak “Kısıtlı Mod” seçeneğinin tam yanında bulunan anahtarı “Kapalı” hale getirin. 

Android Cihazınız Üzerinden Etkinleştirme

 1. Youtube hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil fotoğrafınıza dokunmak için sayfanın sol üst kısmına gidin.
 3. Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 4. Ayarlar sayfasında, “Genel” sekmesini bulun ve üzerine dokunun.
 5. “Kısıtlı Mod” seçeneğini bulun ve isteğinize göre etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

İPhone Cihazınız Üzerinden Etkinleştirme

 1. Youtube hesabınıza giriş yapın.
 2. Sayfanın sol üst köşesinde bulunan profil fotoğrafınıza dokunun.
 3. Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 4. Ayarlar sayfasında, “Genel” bölümüne gidin.
 5. “Kısıtlı Mod” seçeneğini bulun ve istediğiniz duruma göre etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

Şayet Google Workspace yöneticisi tarafından videolarınıza kısıtlama gelmişse, bunun için yapmanız gereken Google Workspace yöneticinize başvurmak olacaktır. Bu hatayı çözmek için size yardımcı olunacaktır. Yönetici ile iletişime geçtiğiniz takdirde içerik kısıtlamalarınız kalkacaktır. Başka bir seçenek ile size içerik görüntüleme yetkisi de verebilir. 

Bu Video Kısıtlandı Hatası Daha Ayrıntılı Bir Açıklaması

Eğer Bu video kısıtlandı lütfen Google Workspace Hatası alıyorsanız içeriğimizin bu kısmını detaylı bir şekilde incelemeniz yeterli olacaktır. Üyeliğiniz esnasında kabul ettiğiniz politikadan ötürü böyle bir hata alıyor olabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz adımları takip ederek kolayca bu probleminizi çözebilirsiniz.

Google Workspace üyeliğiniz sırasında kabul ettiğiniz politikada sizleri korumak adına erişimi kısıtlama maddesi bulunmaktadır. Bu kısıtlama kuruluştaki tüm kullanıcılar için geçerli kılınmaktadır. 

Şayet yönlendirdiğimiz adımlarda probleminizi çözemediyseniz Google Workspace yöneticisi ile görüşmeler yaparak bu hayatı kolayca çözebilirsiniz. Görüşmeleriniz olumlu geçtiği takdirde Google Workspace yöneticisi kısıtlanan, izleyemediğiniz içerikleriniz ve videoların kısıtlamasını kaldırabilir. Ya da size içerikleri görüntüleme yetkisi verir. 

Sonuç Olarak

Eğer YouTube platformuna girdiğinizde ve içerik açtığınızda bu video kısıtlandı lütfen Google Workspace hatası uyarısı alıyorsanız, erişiminizin kısıtlandığı bir hata mesajı ile karşı karşıyasınız demektir. Bu hata mesajını alan kullanıcılar genellikle Google Workspace hesabı ile YouTube uygulamasına giriş yapan kullanıcılar olmaktadır. Bu hata mesajını ortadan kaldırmak için yukarıda bahsetmiş olduğumuz adımları tek tek uygulayarak Kısıtlı Mod’u devre dışı bırakabilir ve sorununuzu çözmüş olursunuz. Eğer tüm adımları uygulayarak devre dışı bıraktığınız Kısıtlı Mod’da da hala hata mesajı alıyorsanız lütfen Google Workspace yöneticisi ile iletişime geçin. 

Bugünde nihayet gün içerisinde hata aldığım teknolojik aletimin ve uygulamanın problemini çözerek sorunlarımın ortadan kalkması için harekete geçtim. Hiçbir şey yapmadan problemle yaşamak ya da çözüm bulmamak hiç benlik bir hareket değil. Çabalayarak problemim her neyse ortadan kaldırmam gerekiyor. Tıpkı bu video kısıtlandı lütfen Google Workspace hatası mesajını artık almadığım gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.