Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Chrome Adres Çubuğunda 5 Önemli Güncelleme

Chrome Adres Çubuğunda 5 Önemli Güncelleme

Chrome üzerinde araştırma veya aramalar yaparken, çoğu zaman daha hızlı yazmak için yanlış kelimeler kullanabiliyoruz. Chrome adres çubuğu, sizin yazım hatalarınızı düzeltir ve URL’yi hatırlayamıyorsanız sizi aradığınız web sitesine direkt olarak yönlendirir.

Google Chrome Adres Çubuğunda Yenilikler

Sizlere hızlı bir şekilde yardımcı olan Google Chrome, aradığınızı bulmanız için adres çubuğunda iyileştirme çalışmaları yapmıştır. Üstelik tamıtamına 5 adet iyileştirmesi bulunmaktadır. Bu iyileştirmeleri detaylı bir şekilde sizlere sunuyoruz. Ayrıca, bu 5 adet iyileştirme hakkındaki bilgilere ulaşmak için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

1. Otomatik Tamamlamalar Artık Çok Daha Akıllı  

Chrome tarayıcısı kendini güncellemeden önce sizleri adres çubuğunda epey uğraştırıyordu. URL’leri tam girmeniz gerekiyordu ve bu sizin için oldukça zaman kaybına neden olabiliyordu. Şimdi işe URL yazmak yerine aratmak istediğiniz sayfayı yazarak direk o sayfaya erişebilirsiniz. Dilerseniz bir örnek ile sizlere açıklayalım. Güncellemeden önceki örneği şu şekilde verebiliriz; HTekin sitesine girmek için htekin.com ile başladığını yazmanız gerekiyordu. Şimdi ise şu “htekin” yazdığınız zaman direkt olarak “https://www.htekin.com/” şeklinde sizleri otomatik olarak yönlendirecektir. Sizin için görselini de haberimizin devamında paylaştık. 

Otomatik Tamamlamalar Artık Çok Daha Akıllı  

2. Yazım Hatalarını Otomatik Düzeltir 

Chrome tarayıcısından adres çubuğuna URL adını yanlış yazdığınızı varsayarsak Chrome adres çubuğu sizin yerinize yazım hatalarını algılar ve aradığınız web sitesini daha önce yine aradıysanız önerilenler arasında size sunar. Bahsetmiş olduğumuz bu özellik masaüstü, İOS, Android gibi tüm cihazlarınızdaki Chrome’larda geçerlidir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yeniliğin görselini aşağı kısımda görebilirsiniz. 

Yazım Hatalarını Otomatik Düzeltir

3. Yer imi Klasörlerinde Sizin İçin Aramalar Yapar  

Yepyeni bir özellikle kendini yenileyen Chrome, üçüncü olarak sizlere Yer imi klasörlerinde aramalar yapmayı sunuyor. Dilerseniz masaüstü dilerseniz de mobil cihazlarında direk olarak Chrome adres çubuğu kısmını kullanarak yer işareti olan klasörleriniz de dilediğiniz aramaları yapabilirsiniz. Üstelik bunun için tek yapmanız gereken klasörünüze ad eklemek olacaktır. Ardından dilediğiniz zaman hazırlamış olduğunuz koleksiyondan önerilerinizi kolaylıkla görebilirsiniz. 

Yer imi Klasörlerinde Sizin İçin Aramalar Yapar  

4. Sık Kullanılan Web Siteleri İçin Öneriler  

Chrome tarayıcısının dördüncü güncellemesi olan ve belkide en iyi güncellemesi olan sık kullanılan web sitelerinin önerileri ile sizlerleyiz. Herhangi bir web sitesinin ismini daha önce duymuş ama o an hatırlamıyor olabilirsiniz. Günlük yaşantımızda unutmak sık sık yaşadığımız bir eylem olmaktadır. İşte tam bu sırada Chrome adres çubuğu güncellemesinden olan sık kullanılan web siteleri önerisi devreye giriyor ve size öneriyor. Üstelik daha önce ziyaret etmenize ya da URL adresini doğru girmemenize rağmen bu öneriyi yapıyor sizlere. Örnek verecek olursak; diyelim ki, birisi size yürüyüş parkurunun zorluğunu görebilmek için ‘Hava Durumuna’ bakmaktan bahsetti, ama sizin bu web sitesine ilk ziyaretiniz olacak ve Chrome’un adres çubuğuna Hava Durumu yazmaya başladığınız andan itibaren Chrome bunu algılayacak ve hemen önerecektir. Bahsetmiş olduğumuz güncellemenin görselini aşağıda bulabilirsiniz. 

Sık Kullanılan Web Siteleri İçin Öneriler

5. Eskisinden Çok Daha Hızlı Ve Okunması Çok Daha Kolay Sonuçlar 

Yeni güncelleme sayesinde Chrome geliştirilmiş görsel düzeni sayesinde Chrome adres çubuğu masaüstü kullanımda artık çok daha kolay. Sizin için birçok yenilik yapan Chrome, eskisinden çok daha hızlı bir şekilde sizlere dönüş yapmaktadır. Aradığınız sonuçları artık saniyeler içerisinde kolaylıkla bulabileceksiniz. Siz daha yazmaya başladığınızda, size sunduğu öneriler sayesinde aradığınızı kolaylıkla bulacak ve arama yapmakla dakikalarınızı boşa harcamamış olacaksınız. 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çözümler
İletişim Bilgileri
Bizi Takip Edin

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.