Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Yapay Zekayı Kullanmaya Başlamak İçin 3 Yeni Yolu İle Tanışın

Generatif Yapay Zeka ile Başlamanın 3 Yeni Yolu

Uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşımla iletişime geçtik. Ansızın gelen ‘seni özledim, buluşalım’ mesajı içimi kıpır kıpır etmeye yetiyor. O kadar iyi anlaşıyoruz ki, gerçekten kan bağı olmadan da bir insanı hayatının ortasına koyabilirsin cümlesinin kanıtını yaşıyorum. Buluşma gününün gelmesi için adete sabırsızlanıyorum. Çok uzun zaman olmasa da paylaşacak çok şeyin olduğunu bilmek bile beni heyecanlandırıyor. Zamanın nasıl geçtiğini asla anlayamıyorum. Çarşamba günü gelene kadar bilgi birikimi yapmam gerekiyor ki, tartışacak çok şeyimiz olsun. Bu düşünce ile başladım internette gezinmeye. Yeni konular öğrenmem ve bunları kesinlikte tartışmamız gerekiyor çünkü. Ve işte beklediğim başlığı nihayet buldum. Üretken yapay zekayı kullanmaya başlamak için üç yeni kaynak sunulmuş bize. İlgimi çekmeyi başarmıştır. Hemen başlığın derinliklerine indim. 

Üretken yapay zekaya karşı zaten oldukça meraklıyım ve bu konuda kesinlikle yalnız olmadığımı çok iyi biliyorum. Çalışma, yaratma ve işbirliği yapma şeklinde devrim yaratma potansiyeliyle hayal gücünü harekete geçiriyorlar. Üstelik endüstrileri de dönüştürüyorlar. Lakin bu kadar çok olasılık varken nereden başlayacaklarını bulmak onlar için biraz bunaltıcı olmuştur. 

Bu yüzden, üretken yapay zeka konusunda sağlam bir anlayış geliştirmemize yardımcı olacak üç yeni kaynağı paylaşmaktan epey heyecan duyuyorlar. Böylelikle ister yeni başlayan meraklı biri olalım, ister gelişen beceri setimizi genişletmek istiyor olalım, bunu iş akışımızda uygulamaya başlayabiliriz. 

1. Uzmanından Google AI Essentials Kursu Öğrenin

Google Yapay Zekanın Temelleri farklı rollerdeki ve sektörlerdeki kişilerin üretkenliğini artırmak için yapay zeka becerilerini öğrenmemize yardımcı olmak üzere tasarlanıyor. Üstelik temposunu kendimiz bekirleyebileceğimiz bir kurs olarak düzenlenmiştir. Google’ın kendi yapay zeka uzmanlarının liderliğindeki kursta Gemini’nin Google Workspace için Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve daha fazlasında nasıl kullanılacağına ilişkin uygulamalı derslere de yer veriliyor. 

Aşağıdaki kısımda yer alan konularda yardımcı olmak için Al araçlarını nasıl kullanacağıma dair detaylar keşfedeceğim. Tüm bunların yanı sıra fikir ve içerik geliştirebilirim. Bir projenin başlangıcında takılıp kalırsam yeni fikirler için beyin fırtınası yapmama yardımcı olarak yapay zeka araçlarını kullanabiliyorum. Kursta, bir ürün için konseptler oluşturmak ve ürünü tanıtmak üzere bir sunum geliştirmek için etkileşimli bir yapay zeka aracı kullanabilirim.

Çok daha bilinçli kararlar alabilirim. Bir etkinlik planladığımı varsayalım. Yapay zeka araçları, kriterlerime göre barındırmak için en iyi konumu araştırmama yardımcı oluyor. Bir kısa açıklama ta da slogan üzerinde beyin fırtınası yapmama yardımcı olması için yapay zeka da kullanabilirim. 

Günlük iş görevlerimi hızlandırıyorum. E-postalarımı özetlememe ve yanıt taslaklarımı oluşturmama yardımcı olmak için yapay zekayı kullanarak gelen kutumu daha hızlı temizliyorum. Kurs boyunca, aradığım sonuçları elde etmek için nasıl etkili istemler yazacağımı ve yapay zekayı sorumlu bir şekilde kullanabilmem için yapay zekanın potansiyel önyargılarını nasıl belirleyeceğimi öğreneceğim. 

Google AI Essentials: AI-Z’den temel AI becerilerini ediniyorum. 

Kursu bitirdiğimde profesyonel ağımla ve potansiyel işverenlerimle paylaşabileceğim bir sertifika da kazanacağım. 

2. Prompt Yazımının Sanatı: Etkili Prompt’ların Yazılması 101

Prompting Guide 101

Etkili yönlendirme, üretken yapay zekanın gücünden yararlanmanın anahtarıdır. Talimatlarım ne kadar spesifik olursa, sonuçlar o kadar etkili olacaktır. Açık, kısa ve etkili yönlendirmeler oluşturmama yardımcı olmak için bir Bilgi İstemi Kılavuzu 101 e-kitap. Bu hızlı başlangıç ​​el kitabı, çeşitli görevlere göre uyarlanmış pratik senaryolar, örnekler ve kullanıma hazır istemler sağlıyor. 

3. Daha Fazlası için: Gemini Google Workspace’ten En İyi Şekilde Faydalanma İpuçları ve Püf Noktaları

Üretken yapay zeka ile üretkenlik ve yaratıcılık için yeni olanakların kilidini açabilirim. Onların serileri İstemin Ötesinde Google Workspace için Gemini kullanmamızı geliştirmeye ve günlük işlerimde yapay zekadan en iyi şekilde yararlanmama yardımcı olacak pratik örnekler ve uzman ipuçları sunuyor.

İşte üzerine saatlerce konuşabileceğim harika bir konu buldum. Yakın arkadaş olmanın en iyi özelliklerinden biride ortak noktamız olmamasına rağmen birbirimizin hobilerini dinlemek zorunda olmamızdır. Arkadaşımın hiç bu taraklarda bezi olmamasına rağmen beni can kulağıyla dinliyor. Benim adıma heyecanlanıyor ve seviniyor. Sırf bu yüzden bile benim en yakınım olabilir. Beni benden çok düşünen, benim onun kendini düşüğünden daha fazla onu düşünmem beni tahmininizden çok daha fazla mutlu ediyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri:

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.