Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Gmail’de Zamanlanmış Mail (E-posta) Gönderme

Gmail'de Zamanlanmış Mail (E-posta) Gönderme

İşte sizlere gmail ile yapabilecekleriniz arasında belki de en kullanışlı özelliğini tanıştırmak için buradayız. Başlığımızda da belirtmiş olduğumuz gibi Gmail hesaplarınıza zamanlanmış mail gönderme özelliği ile sizlerleyiz. Göndermemiz gereken önemli maillerinizin zamanını dilediğiniz gibi ayarlayarak gönderme işlemini yapabilirsiniz.

Ardından size yalnızca planladığınız günün ve saatin gelmesini beklemek kalacaktır. Mailiniz sizin ayarlamış olduğunuz gün ve saatte göndermek istediğiniz kişiye otomatik olarak gidecektir. Gmail hesaplarınızda planlama yapmak artık bu kadar kolay. Gmail hesaplarınızda e-posta zamanlama özelliği ile mail göndermeyi unutma ya da geç kalma devri artık kapanıyor. 

Zamanlanmış Mail Gönderme Nedir?

Sizlere içeriğimizin bu kısmında Gmail hesabınızdan zamanlanmış mail gönderme işlemini nasıl yapabilirsiniz ondan bahsedeceğiz. Gmail hesabınızdan zamanlanmış mail gönderme işlemini, zaman kazanmak için ya da zamanında mail göndermek için kullanabilirsiniz. Erken saatlerde mail göndermeniz gerekiyor ya da çok meşgul olduğunuz bir günde önemli bir mail göndermeniz gerekiyorsa zamanlanmış mail gönderme işlemi tam size göre olacaktır.

Mailinizi yazarak göndermek istediğiniz günü ve saati ekleyerek gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz. Ardından size sadece  planlama yaptığınız günü ve saati beklemek kalacaktır. Artık e-posta zamanlama ile sizlerde zaman kaybetmeden ve gecikme ihtimali olmadan maillerinizi gönderebilirsiniz. Şimdi ise dilerseniz birlikte zamanlanmış mail göndermenin avantajlarını birlikte inceleyebiliriz. 

Zamanlanmış Mail Gönderme Nedir

Zamanlanmış Mail Göndermenin Avantajları Nedir?

Aslına bakarsanız içeriğimizin üst kısımda sizlere bahsetmiş olduğumuz zamanlanmış mail gönderme işlemi başlı başına Gmail uygulamasının en çok beğenilen avantajıdır. Lakin yalnızca bununla sınırlı kalmayarak elbetteki çok daha fazla avantajı bulunmaktadır. Dilerseniz birlikte size sunduğumuz zamanlanmış mail gönderme avantajlarını birlikte inceleyebiliriz. Maillerinizi artık gününe ve zamanına planlama yaparak tam zamanında gönderin. E-posta zamanlama avantajlarını maddeler halinde inceleyelim. 

 • Uygun Zamanlama: Uygun zamanlama avantajı ile ayarladığınız gün, saat ve dakikada otomatik olarak maillerinizi gönderin. 
 • Çalışma Saatlerine Uyum: Mail göndereceğiniz kişi veya kişilerin çalışma saatlarine göre ayarlayarak zaman mesafesini sıfıra indirebilirsiniz. 
 • Etkin Pazarlama Stratejileri: Pazarlama E-postaları hedef kitlenin oldukça dikkatini çekmektedir. Bunun yanı sıra açılma oranlarını arttırmak için de doğru bir zamanlama gerekmektedir. 
 • Unutulmaz Etkileşim: Planlı zamanlama ayarı sayesinde göndereceğiniz maili unutma imkanınız ortadan kalktığı için etkileşiminiz de artmış olacaktır. 
 • İnsan Kaynakları İletişimi: Kaybolan e-postalarınızın önüne geçebilmek adına ve gönderdiğiniz millerin en üstte yer alması adına muhakkak kullanılması gereken bir özellik olmaktadır. 
 • Sistematik ve Otomatik İletişim: Planlanmış zamanlı mail göndererek sistematik ve otomatik olarak iletişime geçmiş olacaksınız. 
 • Farklı Zaman Dilimlerine Uyum: Yurtdışına mail gönderirken zaman dilimleri farklı olduğu için gecikmeli mailler gönderilebiliyor. Bunun önüne geçebilmek için planlanmış zamanda mail gönderme işlemi sizin için çöl büyük bir avantaj olacaktır. 

Gmail ileri Tarihli Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Artık Gmail ayarlarınızı yaparak sizlerde zamanlanmış mail gönderme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki,  zaman ayarlı mail nasıl atılır? Gelin sizlere adım adım anlaştığımız aşağıdaki kısmı birlikte inceleyelim. 

 1. Öncelikle Gmail hesabınıza giriş yapıyorsunuz. 
 2. Ardından yeni bir mail göndermek için ‘oluştur’ butonuna tıklıyorsunuz. 
 3. Maili göndereceğiniz kişinin Gmail adresini yazın. 
 4. Aşağıdaki kutucuğa göndermek istediğiniz metni yazın. 
 5. Ardından gönder tuşunun yanındaki ‘ok’ tuşuna basın ve ‘Gönderme Zamanını Planla’ seçeneğine tıklayın. 
 6. Önünüze çıkan sayfada göndereceğiniz tarihi ve saati belirleyin ve ‘Gönderme Zamanını Planla’ sekmesine tıklayın. 
 7. Gmail gönderme zamanlama planınızı böylelikle tamamlamış bulunmaktasınız. 
 8. Yan kısmındaki seçenekler arasından ‘Zamanlanmış’ seçeneğine tıkladığınızda mailinizi orada görüntüleyebilirsiniz.  

Sonuc

Gmail planlanmış e-postalarınızı artık tam gününde ve saatinde gönderebilme olanağı sunuyor. Bu özellik sayesinde işlerinizi aksatmadan kolayca yürütebilir ve önemli bir zaman tasarrufu elde edebilirsiniz. HTekin web sitemizden işinize yarayabilecek diğer tüm bilgileri edinebilirsiniz. Ayrıca, sunduğumuz eğitimlere katılarak kendinizi daha da geliştirebilir ve iş hayatınızda veya kişisel yaşamınızda faydalı olacak bilgileri öğrenebilirsiniz. Eğitim almak isterseniz, size uygun olanları seçebilir veya konuların tamamını sizin yerinize biz gerçekleştirebiliriz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çözümler
İletişim Bilgileri
Bizi Takip Edin

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.