Hoş Geldiniz

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

HomeGoogle Ads Danışmanlığı

Google Ads Danışmanlığı

Google Ads hesabınızı yönetelim, ürün ve hizmetlerinizin reklamlarını oluşturalım, Google Ads hesabınızı yöneterek performansını artıralım.

Google Ads Nedir?

Google Ads Türkçe anlamı “Google Reklamları” sayesinde, kullanıcılar Google arama motoru, YouTube ve diğer Google platformları üzerinden reklam yayınlayabilirler. Google Ads reklam veren kullanıcıların reklamlarını doğru kullanıcılara ulaştırmayı ve reklamların performansını izlemeyi amaçlar. Şüphesiz ki, firmalar artık dijital dünyada Google Ads üzerinden reklam vererek daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefler. Ürün, hizmet veya mobil uygulamalarini Google reklamları üzerinden tanımını yaparak fark edilmesini sağlamak artık firmalar için olmazsa olmaz bir hale gelmiştir.  

Örnek; Telefon satan bir e-ticaret web siteniz var, ürünlerinizi Google Ads reklamları üzerinden Google arama sonuçlarında, arama ağı reklamları seçeneği ile sponsorlu reklam vererek, potansiyel müşterilerinizin önüne çıkarabilirsiniz. 

Google Ads Nedir

Google Ads Danışmanlık Sürecinde Nasıl İlerleriz​​

Danışmanlık sürecinde Google kampanyalarınızı profesyonel olarak yönetiriz, aylık harcamalarınızı siz belirleyin, Google Ads reklamlarını biz oluşturalım. Ayrıca, aylık harcamalar, raporlamalar ve kampanyaların performansını Google Ads yönetim paneli üzerinden takip edebilirsiniz. ​​

Google Reklam Yönetim Sürecinde Neler Yaparız

Danışmanlık sürecinde Google kampanyalarınızı profesyonel olarak yönetiriz, aylık harcamalarınızı siz belirleyin, Google Ads reklamlarını biz oluşturalım. Ayrıca, aylık harcamalar, raporlamalar ve kampanyaların performansını Google Ads yönetim paneli üzerinden takip edebilirsiniz. 

 

Anahtar kelimeleri belirleyerek, bir web sayfasının veya reklam kampanyasının hangi kelimeler aracılığıyla bulunabildiğini ve bu kelimelerin hangi sıklıkla arandığını belirler.Google Ads hesabı üzerinden metinler, görseller, videolar oluşturarak ürün, hizmet ve uygulamaların hedef kitlenize ulaştırmak ve işletmenin görünürlüğünü artırmak için yapılan çeşitli reklamlar çalışmalardır. Google reklamlarınızın performansını artırmak için yapılan çeşitli iyileştirme ve ayarlama işlemleridir. Reklamlarınızın daha etkili bir şekilde hedef kitlenize ulaşmasını ve daha yüksek bir tıklama oranı ve dönüşüm oranı elde etmenizi sağlar. 

Reklamlarınızın performansını artırmak için yapılacak işlemlerin planlanması ve uygulanması sürecidir. Reklamlarınızın hedef kitlenize ulaşmasını ve dönüşüm oranını artırmak için yapılacak işlemlerin belirlenmesi ve uygulanmasını içerir. 

Ölçümler reklamlarının ne kadar iyi performans gösterdiğini anlamanıza, reklamların tıklanma oranına, gösterim ve dönüşüm oranlarına, reklam hakkında çeşitli metrikler sağlar. Reklam stratejileri hakkında bilinçli kararlar almaya yardımcı olur.

 Dönüşüm takibi bir alışveriş sepetine ürün ekleme, bir form doldurma veya bir telefon numarası arama gibi. Dönüşümler, Google Ads hesabınızdaki dönüşümler sayfasında izlenebilir ve raporlanabilir. Bu sayede, reklamlarınızın performansını ölçebilir ve dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz.Google Ads Hizmet Seçenekleri

Google Ads reklam hizmeti birçok farklı reklam seçeneği sunar, ekibimiz tarafından işletmenize en uygun reklam modelleri belirlenir ve uygulanmaya başlanır.

Arama Ağı Reklamları

Arama ağı reklamları şüphesiz en yaygın reklam modelidir, metin reklamları olarak bilinir. Belirlenen anahtar kelimelere göre yapılan arama sorgularında, Google arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenen ücretli sponsorlu reklam modelidir. Arama sonuçlarında ürün veya hizmetlerinizi hedef kitleye doğrudan ulaştırılmasını sağlar.

Arama Ağı Reklamları
Görüntülü Reklamları​

Görüntülü Reklamları​

Görüntülü reklamları, diğer adi “Google Display Network (GDN)” reklamları. Banner reklamları olarak bilinen, Google’ın Display ağında anlaşmalı yer alan milyonlarca web sitesinde ve uygulamada görüntülenebilir. Hedef kitleye ulaşmasını sağlayan görsel ve içeriklere dayalı çok yönlü bir reklam seçeneğidir.

Alışveriş Reklamları

Alışveriş reklamları, Google arama motorunda anahtar kelime ile sorguladığında örneğin “İphone 14 Pro satın al”, arama sonuçlarında Google Shopping üzerinde görüntülenen ürünün görselleri, fiyatları ve açıklamaları gibi bilgiler yer alır. E-ticaret site sahipleri ürünlerini tanıtmak için kullandığı bu reklam modeli sayesinde, ürünlerini arama sonuçlarında hedef kitlesine ulaştırabilir.

Alışveriş Reklamları
Yeniden Pazarlama Reklamları​

Yeniden Pazarlama Reklamları​

Yeniden Pazarlama reklamları, dijital pazarlamada (Re-Marketing) dönüşüm reklamları olarak bilinir, yeniden pazarlama taktiksel bir reklam modelidir. Geçmişte daha önce web siteni ziyaret etmiş kullanıcıların verilerini kullanarak, kullanıcıları bir havuz içinde biriktirerek, daha sonra başka siterlerde görsel ve içeriklere dayalı ürün veya hizmetlerin, kullanıcıların tekrardan önüne çıkması için kullanılan yeniden pazarlama tekniğidir.

Youtube Reklamları

Son yılların yükselen reklam modellerinden Youtube reklamları, kullanıcılar tarafından izlenen videolar arasında gösterilen reklamlar ve Google Ads reklam verenler tarafından oluşturulur. Youtube reklamları kullanıcıların ilgi alanmlarına göre hedef kitle belirlenir, kullanıcıların dikkatini çekmeyi amaçlar. YouTube üzerinden hedef kitlesine ulaşmak isteyen şirketler, markalar için pazarlama aracı olarak çok yaygın kullanılır.

Youtube Reklamları​
Uygulama Reklamları

Uygulama Reklamları (UAC)​

Uygulama reklamları (UAC) “Universal App Campaign”, Google Ads üzerinden reklam verenlerin, Google Store veya App Store uygulama mağazası içerisinde, farklı tür ve boyutlarda görsel veya video reklam modelleri oluşturulur, kullanıcıların ilgi alanlarına göre hedeflenir ve mobil uygulamalarda gösterilir, uygulamanızın indirme sayısı artmasını sağlar, mobil cihazlar üzerinden daha fazla kullanıcı gelir.

Gmail Reklamları

Gmail reklamları, Google Ads üzerinden verilen reklam modelidir, (Gmail Sponsored Promotions) olarak bilinir. Gmail Dünya çapında 1.5 bilyon aktif kullanıcıya sahiptir. Oldukça popüler olan Gmail reklamları, pek çok reklam seçeneklerle hedefini belirleyebilirsin, konum, yaş, cinsiyet ve anahtar kelimeye göre hedef kitlene reklam verebilirsin.

Gmail Reklamları

Google Ads Danışmanlık
Hakkında Sorulan Sorular

Google Ads danışmanlık fiyatları nasıl belirlenir?

Öncelikle firmanızın web sitesinin, analiz işlemleri sonuçlandığında  fiyat belirlenir ve aylık/yıllık ödeme planı olarak fiyatlandırılır.

Reklam kalite puanı nedir?

1 ila 10 arasında verilen puan, Google Ads kampanyalarının performansını ve etkileşimini ölçmek için kullanılan bir ölçümdür. Reklamlarınızın gösterime girdiği anahtar kelimelere, reklam metinlerine ve hedef web sayfalarına dayanarak hesaplanır. Yüksek bir reklam kalite puanı, daha yüksek bir reklam gösterim sıklığı ve daha düşük maliyetler demektir.

TBM nedir?

Tıklama Başına Maliyet demektir. Tıklama başına maliyet (CPC), bir reklamın tıklanma sayısına oranla maliyetidir.  

 

Örneğin, bir reklamın tıklama başına maliyeti $0.85 ise, bu reklamın her tıklama için yayıncıya $0.85 ödeme yapmanız gerekir. 

Google Ads reklamlar neye göre sıralanır?

Sıralama, Reklamverenlerin Google Ads hesaplarındaki bütçelerine, anahtar kelimelerin reklamın hedeflediği sayfaya uygunluğuna, reklamın tıklama oranına ve diğer birçok faktöre göre belirlenir. Google’ın geliştirdiği algoritma tarafından otomatik olarak değerlendirilir ve reklamların sıralamasını belirler.

Google reklam vermenin avantajları nelerdir?

  •  Marka bilincini arttırın,
  •  Arama ağı reklamları müşterilerinize ulaşın,
  •  Hedef Kitleni Belirle,
  •  Coğrafi bölgenize hedefini belirle
  •  Yeniden Pazarlama taktiğini kullanın,
  •  Bütçe kontrolünü altında tutabilirsin
  •  Raporlama avantajı.htekin
İletişim Bilgileri
Bizi Takip Edin

Telif Hakkı © 2023 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.