Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Google Assistant’a Gelen Yeni Değişiklikler  

Google Assistant'a Gelen Yeni Değişiklikler  

Bugün öyle mutlu uyandım ki, adeta alacağım güzel haber içime doğmuş gibiydi. Kendime güzel bir kahve ısmarlayarak hemen tabletimi aldım ve arkadaşımın attığı maile göz atmaya başladım. Meğer Google Assistant’ta en iyi kullanıcı deneyimini odaklanması için normale göre daha az kullanılan özellikleri kaldırıyorlarmış. Odak süresini arttırmak ve kullanıcıların daha verimli zaman geçirmesini sağlamak için bu yenilikler harika olacak. 

Google Assistant’ı yedi yıldır tanırım. İşin doğrusu kendisiyle de epey iyi anlaşırız. Kendisinin ses teknolojisinin evimde ve işyerimde nasıl dönüştürdüğünü görmek büyüleyici bir deneyimdi benim için. Bugün ise Assistant dünya genelinde neredeyse herkesin yapılacaklar listesini tamamlamasına yardımcı oluyor. Bu sizcede kulağa çok hoş gelmiyor mu? Düşünsene insanların hayatlarına dokunuyor ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Benim için düşüncesi bile oldukça hoş bir durum. 

Yıllar içerisinde kullanıcıların geri bildirimi ile kendisini oldukça büyük ölçüde yeniledi. Böylelikle görevleriniz Assistant ile daha da kolay oldu. Sevgili Google’ın “Deneyiminizi sürekli olarak geliştirmek ve en iyi Assistant’ı oluşturmak amacıyla kalite ve güvenilirliğe odaklanmak için birkaç değişiklik yapıyoruz.” Cümlesi şahsen beni oldukça gururlandırdı. Sıklıkla kendisine başvurduğum Google’ın beni bu denli düşünmesi bir kullanıcı olarak çok hoşuma gitti. Assistant’ı cihazlarınızın arasında daha kolay kullanmayı kendisine hedef edinmiş. 

Assistant Hey Google

Google Assistant öncelik olarak sizin fikirlerinize önem veriyor ve sevdiğiniz deneyimlere her zaman öncelik veriyor. Bu deneyimleri çok daha iyi hale getirerek sizin önem verdiğiniz teknolojiye yatırım yapılıyor. Elbette bu süre zarfında az kullanılan özellikler artık desteklenmiyor. Desteklenmeyen özelliklerin listesini merak ediyorsanız, 26 Ocak tarihini bekleyebilirsiniz. Bahsettiğim tarihte desteklenmeyen özellikleri size bildirim olacak gelecektir. Kullanılmayanların listesini oradan görüntüleyebilirsiniz. 

Google tüm bu bahsettiklerim ile yetinmeyip yepyeni özellikler sunmaya devam ediyor. Mikrafonu bundan sonra sorularınıza yanıt olarak arama sonuçlarınızı etkileyecek. Oldukça popüler bir kullanım durumu olmaktadır. Assistans’ı her zaman yaptığınız gibi etkinleştirin. Sonrası çok eğlenceli. Yalnızca “Hey Google” diye seslenmeniz yeterli. Android cihazınızda ev ya da güç düğmesine uzun süreli basabilirsiniz. İOS cihazınızda Google Assistant uygulamasını açabilirsiniz. Lakin arama çubuğundaki mikrofon simgesini “ışıkları aç” ya da “mesaj gönder” vb gibi eylemleri tamamlamak için ne yazık ki kullanamayacaksınız. Pixel arama çubuğundaki mikrofonu içerir ve Assistant yerine Sesli Arama özelliğini etkinleştirecektir. Bu en yeni Google Assistant sürümüne erişiminiz olup olmadığını merak ediyorsanız v12 ve daha eski cihazlarınız Google uygulamasını güncellemenizi sizden talep edecek. 

Yeni güncellemeler beni ilk başta rahatsız eder. Neyle karşılaşacağımı bilmemek, belki çok sevdiğim bir özelliğin değişmesi vb gibi. Ancak, bu geçişleri mümkün olduğu kadar sorunsuz hale getirmek için elimden geleni yaparım. Google Assistant yedi yıldır hayatımızda olduğu için bu süre zarfında çokça değişikliğe gitti. Ama içeriğini hiç değiştirmedi. İyileştirmek ve bizim istediklerimiz doğrultusunda kendisini geliştirmek için çabaladı. Ve başardığı da açıkça ortada. Haydi birlikte seslenelim “ Hey Google, geri bildirim gönder”.

“Hey Google” diye seslendiğinizi duyar gibiyim. Çünkü bu yeni özellik geldiğinden beri ben sürekli kendimi “Hey Google, geri bildirim gönder” derken buluyorum kendimi. Sizde artık hayatınıza heyecan gelsin istiyorsanız “Hey Google” cümlesini hayatınıza dahil etmeyi unutmayın.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri:

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.