Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Google Görevler (Task) Kullanımı Hakkında

Google Görevler

Bu içeriğimizde sizlere yine hayatınızı oldukça kolaylaştıracak bir uygulama ile karşınızdayız. Üstelik bu kez tüm cihazlarınıza uyumlu olacak olan  Google Görevler “Task” ile sizlerleyiz. Yapacağınız önemli işlerinizi takip etmek için Google Görevler uygulamasını edinmelisiniz.

Bu içeriğimizde sizlere Google Görevler nedir, ne işe yarar, hangi Google ürünleri Görevleri destekler ve Google Görevler nasıl kullanılır gibi sorularınızı oldukça detaylı bir şekilde açıklayacağız. Dilerseniz şimdi birlikte bir diğer başlığımız olan Google Görevler nedir ve ne işe yarar birlikte inceleyelim. 

Google Görevler Nedir? Ne İşe Yarar?

İçeriğimizin bu kısmında sizlere Google Görevler nedir ve ne işe yarar detaylı bir şekilde aktaracağız. Google Görevler, Google tarafından bize sunulan ve kullanıcılara kişisel görev listeleri oluşturma ve yönetme imkanı sağlayan bir hizmet bütünüdür. Google Görevler, kullanıcıların günlük işleri, hatırlatıcıları, alışveriş listelerini veya herhangi bir önemli görevleri kolayca kaydetmelerine, düzenlemelerine ve erişmelerine olanak tanır.

Temel olarak, biz kullanıcıların işlerimizi düzenlememize ve organize etmemize yardımcı olur. Üstelik hem web tarayıcıları üzerinden hem de mobil uygulamalar aracılığıyla erişilebilir ve senkronize edilebilir, bu da kullanıcıların farklı cihazlar arasında görevlerini güncel tutmalarına olanak tanır. Şimdi dilerseniz bir diğer başlığımıza birlikte göz atalım.

Google Görevler Nedir Ne İşe Yarar

Hangi Google Ürünleri Görevleri Destekler?

  • Google Asistan ile konuşarak Görev ekle, Görev sil gibi talimatlar verebilirsiniz ya da bugünkü görevler nedir diye öğrenebilirsiniz. 

Görevler Task bölümü, aşağıdaki ürünlerin yan panellerinde yer alır:

Google Görevler Nasıl Kullanılır?

İçeriğimizin bu kısmında Google Görevler nasıl kullanılır sorunuzu yanıtlayacağız. Birçok ilinizi kolayca halledecek olan Google Görevler ile herhangi bir yerde herhangi bir cihazdan oldukça hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Üstelik görevlerinize ayrıntılar ekleyebilir ve alt görevler oluşturabilirsiniz. Peki nasıl kullanılır Google Görevler? Gelin birlikte inceleyelim. 

Google Chrome Web Tarayıcı

  • Google Chrome’u Açın: Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısını açın.
  • Chrome Web Mağazası’nı Ziyaret Edin: Tarayıcınızın adres çubuğuna “chrome.google.com/webstore” yazarak Chrome Web Mağazası’nı ziyaret edin. 
  • Arama Kutusunu Kullanın: Chrome Web Mağazası’nın ana sayfasında, sağ üst köşede bir arama kutusu bulunuyor. Buraya “Google Görevler” veya “Google Tasks” yazarak Enter tuşuna basın.
  • Eklentiyi Bulun: Arama sonuçlarında Google Tasks eklentisi görünüyor. Genellikle Google tarafından geliştirilen resmi eklenti ilk sırada yer alır. Diğer eklentilere dikkat ederek Google tarafından geliştirilen eklentiyi seçin.
  • Eklentiyi İndirin: Google Task eklentisinin sayfasında bir “Ekle” düğmesi buluyor. Bu düğmeye tıklayarak eklentiyi tarayıcınıza ekleyin.
Google Görevler Nasıl Kullanılır

Akıllı Cihazınıza Google Görveleri İndir

  • Android cihazlar için Play Store‘dan yükleyin.
  • iOS cihazlar için de App Store‘dan yükleyin.
Google Göreveleri İndir

Sonuç

Google Görevler (Taks) ile hayata bir sıfır önde başlayabilirsiniz. HTekin BT Hizmetleri sitesi olarak size hayatınızı kolaylaştıracak ve günlük hayatta işinize yarayacak birçok uygulama önerisinde bulunuyoruz. Saha fazla önerilerimiz için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz. Google Görevler uygulamasını cihazınıza indirerek hemen denemeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.