Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Google Meet Nedir? Nasıl Toplantı Yapılır?

Google Workspace Nedir

Google Meet ile görüntülü video konferan yapmak artık çok kolay. İş hayatınızı kolaylaştıracak çözümler arıyor iseniz. Mutlaka bu makaleyi dikkatlice okuyun! Üstelik aradığınız kalite yalnızca Google Meet’te. Tek tık ile kaliteli bir görüntülü toplantı başlatmak ve müşterileriniz ile kesintisiz konuşmak istiyorsanız hesap açarak Google Meet sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz birlikte Google Meet nedir daha yakından inceleyelim. 

Google Meet Nedir?

Kurumsal kalite olarak nitelendirilen, Google garantisi sunulan Google Meet video konferans olanağını tüm kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır. Video konferans görüşmelerini en kaliteli şekilde ve kesintisiz yapabilirsiniz. Bu muhteşem hizmet için Google hesabınızın olması yeterli olacaktır. Üstelik 100 katılımcı ile aynı anda görüşme imkanı sunmaktadır.

Google Meet, Google Workspace’in parçasıdır. Online toplantıların en güvenli hali ile tanışmaya kendinizi hazırlasanız iyi edersiniz. Her bir oturumda 60 dakikalık görüşmeler yapabilirsiniz. Üstelik bir şirket, okul ya da bir kuruluşunuz var ise çok daha fazla kişi ile görüşme sağlayabilirsiniz. 

Bu kişi sayısı 500’e kadar çıkabilmektedir. Kurum içi ya da dışı fark etmeksizin toplantı yapabilir, 100.000’e kadar izleyiciye canlı yayın yapma gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz. Bu eşsiz uygulamadan yararlanabilmek için hesap açmayı ihmal etmeyin. Arzu ederseniz bir sonraki başlığımız olan Google Meet ile nasıl toplantı yapılır birlikte göz atalım.

Google Meet ile Nasıl Toplantı Yapılır?

Google Meet uygulamasını kullanmak mi istiyorsunuz? Google Meet hesabı nasıl açabilirsiniz bu konudan bahsedicem. Google Meet 3 farklı şekilde kaydolabilirsiniz. Dilerseniz bu seçeneklere birlikte göz atalım. 

Google Meet ile Toplantı Nasıl Yapılır

Kişisel Gmail Hesabı

Bir Gmail hesabınız var ise Google Meet hesabı açmak sizin için oldukça kolay olacaktır. Gmail hesabınızı dilediğiniz isimde alabilirsiniz. Örneğin kişisel kullanım “htekin0206@gmail.com” vb gibi dilediniz isimde alabilmeniz mümkündür. Gmail hesabınızı ile birçok alanda kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Google fotoğraflar, YouTube ya da herhangi bir Google ürünü ile eleştirebilirsiniz.

Kurumsal Gmail Hesabı

Kurumsal Gmail hesabı şirketler, kuruluşlar, okullar gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Kurumsal Gmail için Google Workspace’in kullanıcısı iseniz hesabınızda oturum açmak yeterli olacaktır. Üstelik kurumsal alanda Gmail hesabı sahibi olmak birçok Google ürününde sizlere avantaj sağlayacaktır. Kurumsal Gmail Hesabı kullanmanın avantajları nelerdir bu bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Örneğin kurumsal Gmail hesabınız var ise Google Meet ile toplantılarda kişi sayısını arttırarak çok daha fazla kişi ile toplantılar yaparak görüntülü konuşma imkanına sahip olabilirsiniz. Kurumsal kullanım için Gmail hesabı şu şekilde örneklendirilebilir; “bize_ulas@htekin” vb gibi şirket adınız ile hesap alabilirsiniz. Üstelik yalnızca siz değil tüm çalışanlarınıza şirketiniz adına Gmail hesabı oluşturarak daha kolay bir çalışma alanı sağlayabilirsiniz. 

Google Meet’e Giriş

Dilediğiniz web tarayıcısını kullanarak ve herhangi bir uygulama indirmenize gerek olmadan Google Meet’e giriş yapabilirsiniz. Üstelik Google Meet’e erişmek için yalnızca bilgisayar değil telefon, tablet gibi diğer tüm akıllı cihazlarınızdan da giriş sağlayabilirsiniz. Tüm bunlar için ek yazılıma kesinlikle ihtiyaç duyulmamaktadır.

Google Meet'e Giriş

Bilgisayardan Giriş

Dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınız fark etmeksizin herhangi bir tarayıcı üzerinden toplantı başlatabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken “https://apps.google.com/meet/ “ bağlantısına gitmek.

Telefon veya Tabletten Giriş 

Android ya da İOS uyumlu telefonlarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Bunun için, şayet telefonunuz Android ise Google Play’den indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken “https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.tachyon&hl=tr” bağlantısına gitmek. 

Eğer telefonunuz İOS uyumlu ise bunun içinde, App Store’dan “https://apps.apple.com/app/hangouts-meet-by-google/id1013231476?l=|||language|||” bağlantısına gidin.

Google Meet ile Toplantı Nasıl Başlatılır?

Sizlere içeriğimizin bu kısmında maddeler halinde Google Meet ile toplantıyı nasıl başlatacağınızı tarif edeceğiz. Bahsetmiş olduğum adımları tek tek uygulayarak kolaylıkla toplantı başlata bileceksiniz. Dilerseniz bu işlemlere birlikte göz atarak Google Meet toplantı başlatabiliriz. 

Google Meet ile Toplantı Nasıl Başlatılır
 • Google hesabınızla Google Meet’e giriş yapın.
 • Saat, tarih ve toplantı süresini seçin.
 • “Yeni toplantı başlat” seçeneğine tıklayın veya “Katıl” düğmesine tıklayarak bir toplantıya katılın.
 • Toplantıya bir isim verin ve “Katıl” düğmesine tıklayın.
 • E-posta davetiyesi göndermek istiyorsanız, “Davetiyeleri kopyala” seçeneğine tıklayarak davetiyeyi kopyalayın ve katılımcılarla paylaşın.
 • Toplantıyı başlatmak için “Katıl” düğmesine tıklayın.
 • Kamera ve mikrofon ayarlarınızı kontrol edin ve konuşmaya başlayın.
 • Toplantıyı bitirmek istediğinizde “Çıkış” düğmesine tıklayın.

Google Meet’in Ücretsiz Özellikleri Nelerdir?

Google’ın bize sunduğu bu eşsiz sürüm iki şekilde sunulmaktadır. İlki ücretsiz kullanabileceğiniz özellikleri ikincisi ise elbetteki ücretli olan kısımdır. Google Meet tarafından sunulan ücretsiz özellikleri gelin birlikte göz atalım. 

 • 60 dakikaya kadar toplantı süresi
 • 250 kişiye kadar toplantı
 • Canlı sohbet
 • Toplantı sırasında canlı altyazı 
 • Arka Plan Değiştirme
 • Ekran paylaşımı
 • Mesajlaşma
 • Katılımcılar için bağlantı
 • Görüntülü toplantı kaydı
 • Sesli ve video arama
 • Mobil cihazlar için uygulama

Güvenlik ve Gizlilik

Son olarak belirtmek isterim ki, Google tüm dünyanın ilk tercih ettiği arama motorlarından bir tanesidir. Bu yüzden gizliliği ve güvenliği en üst sınırda özenle korumaktadır. Tüm bunların yanı sıra sizlere sunmuş olduğu birçok özellikte de güvenlik üst düzeyde yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi Google Meet sürümüdür. Google Meet ile toplantıları güvenliğin üst düzeyde olduğunu bilerek gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. 

Google Meet’te görüntülü konuşma esnasında görüntülü görüşmeler şifrelenir ve böylelikle toplantılarınız güvenli bir şekilde gerçekleşir. Gizlilik taahhüdü ve verileriniz korunma altında Google güvence ile sağlanmaktadır. İçiniz ve gönlünüz son derece rahat olabilir Google’da her şey yasalara uygun bir şekilde ilerlemektedir. Bu yüzden dünya çapında en çok tercih edilen arama motoru olmaya hak kazanmıştır.

3 thoughts on “Google Meet Nedir? Nasıl Toplantı Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.