Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Google One Al Premium: Gmail, Docs, Sheets Ve Daha Fazlasında Gemini Erişim

Google One Al Premium Gemini Erişimi Sunuyor

Üzerimde hafta sonu miskinliği ile uyandım. Yataktan kalkmak bir türlü içimden gelmedi. Çok uzun zaman olmuştu yatakta keyif yapmayalı. Nasıl yaptığımı bile unutmuşum. Bu yoğunluğumu azaltacak kaliteli ve verim alabileceğim uygulamalara ihtiyacım olduğunu uzun süredir düşünüyordum. Artık zamanının geldiğine kanaat getirmiş olmuş olmalıyım ki kendimi birden tabletimde araştırma yaparken buldum.

Ve işte! Nihayet aradığım kriterlere ve yaratıcılığa uygun uygulamalar buldum. Google One Al Premium planı ile Gmail, Docs, Slides, Sheets ve Meet’te Gemini’yi kullanarak çok daha yaratıcı ve verimli olabileceğimi gördüm. Tam istediğim kriterlere sahip olduğu için hemen daha detaylı bir şekilde araştırmalar yapmaya başladım. Artık daha sık yatak keyfi yapabilecektim ne de olsa. Bu yüzden büyük bir keyifle okumaya devam ettim. 

Google One çoktan hayatımıza girmiş. İlk olarak 2018’de piyasaya sürülerek 100 milyondan fazla kişi ile temas kurmuş bile. Bu durum beni biraz kızdırdı. Kızgınlığım kendime! Nasıl daha önceden fark edemem diye. Google’dan daha fazla verim almak için abone olarak Google Fotoğraflar, Meet ve Takvim’de ek depolama ve gelişmiş özellikler bile içeriyormuş.

Geçtiğimiz haftalarda bu zamana kadar en ulaşılabilir, en büyük ve en yetenekli yapay zeka modelleri olan 1.0 Ultra’yı kullanan ve yeni bir deneyime sahip olan Gemini Advanced’a erişim sağlayan Google One Al Premium planını duymuştum. 

Yeni güncellemeleri ile Google One AI Premium planına çok daha fazla değer katarak en üst seviyede verim almama olanak sağlıyorlar. Gmail, Docs, Slides, Sheets ve Meet’te (eski adıyla Duet Al) Gemini’ye muhteşem bir şekilde dahil oluyor. Bulunduğumuz gün itibarı ile halihazırda kullandığımız Google ürünlerinin içinde doğrudan Gemini yeteneklerine erişebilecek ve sekmeler ya da uygulamalar arasında geçiş yapmadan çok daha fazla iş yapabiliyorum.

Bir örnek ile taçlandıralım. Gmail’de bir şölen davetiyesi yazmama, Docs’ta bir gezi programı taslağı hazırlamama, Sheets’te bir aile bütçesi oluşturmama ya da Slides’te bir mutfak yenileme vizyon panosu oluşturmama yardımcı oluyor. Ne kadar harika değil mi? Okudukça mest oluyorum doğrusu. 

Google One Al Premium Gemini Erişimi Sunuyor 1

Daha çok detayları incelemek için haberin detaylarına çoktan daldım bile. Google Workspace’te, kullanıcı verilerini korumak ve gizliliği önceliklendirmek için uzun vadeli taahhütleri, yaptıkları her şeyi yönlendirmeye devam ediyor. İşimle ilgili kişisel ya da iş verilerimi, Workspace dışındaki diğer sistemleri besleyen temel generatif yapay zeka ve büyük dil modellerini eğitmek ya da iyileştirmek için izinsiz kullanmıyorlar.

Ne kadar harika değil mi? Aslında her uygulamada olması gereken güvenlik önlemleri artık hayatımızda. Kendilerine ilk prensip olarak güvenlik önlemlerini edinmişler. Generatif AI çağında temel gizlilik prensipleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Böylelikle güveninizde bir hayli artacaktır. 

Gemini, Gmail, Docs, Slides, Sheets ve Meet’te AI Premium Plan üyeleri için bugünden itibaren İngilizce olarak 150’den fazla ülkede kullanıma açılıyor. Üstelik Al Premium üyeleri ayrı olarak 2TB depolama alanı ve diğer Google One avantajlarına 19.99 ABD Doları ile erişebilecekler. 

NOT: Google One AI Premium Planı henüz Türkiye’de faaliyet göstermiyor. Ben sadece meraktan dolayı VPN kullanarak denemelere başladım.

Google One Al Premium Gemini Erişimi Sunuyor 2

Sizlere okuduğumda mutluluktan havalara uçtuğunu bir haber vereyim. Eğer bir Google One Al Premium üyesi değilseniz, bugün ücretsiz olarak tam tamına iki aylık bir deneme süreci başlatabilirsiniz. 

Bilirsiniz bu şekilde haberler aldığımda oldukça mutlu oluyorum. Mutluluğum yüzümden anlaşılıyor olacak ki, iş yerinde her gören “Bugün ne haber aldın?” Diye sormaya başladı. Bu güzel Google haberi tabii kitıpkı benim gibi günleri iş yoğunluğu ile geçen arkadaşlarıma da anlattım. Ofiste hep birlikte gülerek işlerimizi halletmeye başladık. Gülmek bulaşı diye boşa dememişler büyüklerimiz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.