Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Google Workspace Aboneliğini İptal Etme

Google Workspace Aboneliğini İptal Etme

İçeriğimizin bu kısmında sizlere Google Workspace iptal etme nedir, nasıl yapılır, verilerinizi nasıl kaydedersiniz gibi birçok bilgi aktarımında bulunacağız. Sizlerde Google Workspace hesabınızı iptal etmek istiyorsanız, detaylı anlatımımızı inceleyerek hesabınızı kolayca iptal edebilirsiniz. Üstelik Gmail hesabınız ile giriş yaptığınız aboneliklerinizi de kolayca iptal edebilirsiniz. Dilerseniz şimdi birlikte Google Workspace nasıl iptal edilir birlikte inceleyelim. 

Google Workspace İptal Etme Nasıl Yapılır?

İçeriğimizin bu kısmında sizlere google workspace iptal etme işlemini nasıl yapabilirsiniz ondan bahsedeceğiz. Üstelik Google Workspace’i iptal ederken verilerinizi dışarı aktarma işlemlerinizi de nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde aktaracağız.  Alan doğrulaması yapılmış abonelikleri iptal etme işlemleriniz için ise aşağıdaki kısımlara göz atmanız yeterli olacaktır.

E-posta doğrulaması yapmış olduğunuz Google Workspace Gmail abonelikleri iptal etmek için yapılması gerekenler dize bahsetmiş olduğumuz adımları takip ettiğinizde çok daha kolay olacaktır. Google Workspace aboneliğinizin tüm iptal işlemleri hakkında detaylı bilgileri gelin birlikte inceleyelim. Google Workspace giriş yapmak kadar iptal etmekte oldukça kolay bir işlem. Dilerseniz birlikte dosyalarınızı nasıl kaydedebilirsiniz birlikte inceleyelim. 

Google Workspace İptal Etme Nasıl Yapılır

Dosyalarınızı (ör. e-postalar, dokümanlar) Kolayca Kaydedin

İlk adım olarak Google Workspace’deki tüm kullanıcı verilerinizi ve dosyalarınızı aboneliğinizi iptal etmeden önce indirdiğinizden emin olun. Sizin için önemli olan tüm Gmail iletileri, Google Takvim etkinlikleriniz, Google Chat uygulamasındaki mesajlarınız ve Google Drive uygulamasındaki depoladığınız dosyalarınız da dahil olmak üzere sizin için kayda değer her şeyi indirin. 

Tüm kullanıcılarınızın ve sizin verilerinizi, indirmenin ya da dışa aktarmanın en basit yolu olan Veri Dışa Aktarma aracından yardım alabilirsiniz. 

Workspace aboneliğinizi iptal ettiğinizde tüm kullanıcı hesaplarınızı, gruplarınızı ve kuruluş yapılarınızı indirdiğiniz cihazınızın kaldırdığından emin olmalısınız. Üstelik kaldırmama ihtimalinin yüksek olduğu konusunda da sizi uyarmak isteriz. Google Workspace hesabınızı silmediğiniz de ise verilerinizin ve dosyalarınızın tamamı sizde saklı kalır. 

Alan Doğrulaması Yapılan Aboneliklerinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz?

Alan doğrulaması yapmış olduğunuz aboneliklerinizde, aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız sizin için adım adım anlattığımız adımları takip ederek işleminizi kolayca halledebilirsiniz. 

 • Google Yönetici konsolu için size verdiğimiz “admin.google.com” adresine giderek hesabınızda oturum açın.
 • Faturalama işleminiz için ise yönetici konsolundaki menüye girin. Girmiş olduğunuz menüdeki “Faturalandırma” seçeneğine tıklayın ve “Abonelikler” seçeneğine tıklayın. 
 • Aboneliğinizi iptal etmek için son adımlara yaklaşıyorsunuz. Diğer seçeneğine tıklayın ardından “Aboneliği İptal Et” seçeneğine tıklayın. 
 • Hangi aboneliği seçtiğinize göre Diğer seçeneğinin olup olmaması da değişebilir. 
 • Önünüze gelen seçenekte iptal nedeni seçin ve hemen ardından devam butonuna tıklayın. 
 • Abonelik iptalinizin son aşamasına gelmiş bulunuyorsunuz. Burada önünüze gelen bilgileri okuyun devam edin ve onaylamak için kutuyu işaretleyin. 
 • Son olarak hala hesabınızı silmek istediğinizden eminseniz, e-posta adresinizi girin ve ardından “Aboneliği İptal Et” butonuna son kez tıklayarak hesabınızı iptal edin. 

E-posta Doğrulaması Yaptığınız Abonelikleri Nasıl İptal Edersiniz?

Eğer aboneliğinizi oluşturduktan sonra E-posta doğrulaması yaptıysanız içeriğimizin bu kısmına göz atmanızı tavsiye ederiz. İptal etmek için sizlere bahsettiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

 • Google Workspace Yönetici konsolu için size verdiğimiz “admin.google.com” adresine giderek hesabınızda oturum açın.
 • Oturum açmanızın ardından Menü seçeneğini seçin ve ardından “Faturalandırma” seçeneğine tıklayın. Oradan da “Abonelikler” seçeneğine gidin. 
 • Aboneliğinizi iptal etmek için son adımlara yaklaşıyorsunuz. Diğer seçeneğine tıklayın ardından “Aboneliği İptal Et” seçeneğine tıklayın. 
 • Bazı aboneliklerde Diğer seçeneğine tıklamanıza gerek bulunmamaktadır. 
 • Abonelik iptali için son adımlara yaklaşıyorsunuz. Aboneliğinizi iptal etmek için iptal etme nedeninizi seçerek devam butonuna tıklayın. 
 • Bu şekilde adımları takip ederek aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. İptal etmenizin ardından yapılmasını istediğiniz işlemi seçmelisiniz:
 E-posta doğrulaması yaptığınız abonelikleri nasıl iptal edersiniz
 • Aboneliğinizi oluştururken girmiş olduğunuz e-posta adresinizi girin. 
 • Ardından Abonelik iptali için “Aboneliğimi İptal Et” butonuna tıklayın. 
 • İsteğe bağlı olarak abonelik hesabınızı silmeyi tercih ettiyseniz onunla ilişkili olan kutucuğu işaretleyin. Ve Hesabı Sil seçeneğine tıklayın. 
 • Son adım olarak yapmanız gereken çok basit. Durum mesajı gösterildiği takdirde Kapat seçeneğini tıklayabilirsiniz. 

Google Workspace Kuruluşundaki Google Hesabınızı Silebilirsiniz  

Abone olurken alan doğrulaması yaptıysanız ve bu hesabınızı iptal ettiyseniz Google Hesabınızı kullanmaktan vaz geçtiğiniz takdirde hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz. Eğer hesap silme işlemini gerçekleştirdiyseniz en geç 24 saat içerisinde yeni bir Google Hesabı ile kullanmanız için hesabınız serbest bırakılmış olacaktır. 

Hesap silme işlemini gerçekleştirmeden önce: 

 • İlk olarak faturalandırma kayıtlarınızı kaydetmelisiniz. 
 • Üstelik kullanıcı verilerinizi de kaydetmeyi unutmayın. 
 • Unutmamanız gereken bir diğer husus ise, Marketplace uygulamalarını silmek olacaktır. 
 • Kaydetmeniz gereken bir diğer şey ise Google Cloud verileri olmaktadır. Ardından dilediğiniz gibi silebilirsiniz. 
 • Olduğunuz tüm abonelikleri iptal etmeyi de ihmal etmemelisiniz. 
 • Son olarak kayıt hesaplarınızın da bağlantısını kaldırmayı ihmal etmeyin. 

Sizlere tarif ettiğimiz adım adım talimatları takip ettiğinizde işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Kuruluşunuzun Google Hesabını da silmek istiyorsanız bu link’e tıklayarak “support.google.com/a/answer/9468554” daha fazla bilgi alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.