Hoş Geldiniz

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

HomeBlogGoogle WorkspaceGoogle Workspace Nedir?

Google Workspace Nedir?

Google Workspace (Eski adıyla G-Suite), işletmeler için de birçok ürün sunmaktadır. Birçok uygulamayı tek bir çatı altında toplayan Google Workspace, tüm çalışma stillerine uygun ortak çalışma araçları ile kullanıcılarına daha kullanışlı ve entegre bir çalışma alanı sunar. Google, bu hizmeti başlangıçta G Suite olarak adlandırmıştır, ancak 2020 yılında adını Google Workspace olarak değiştirmiştir.

Google Workspace Nedir?

Google Workspace, ortak çalışma araçları ile işletmelerin işbirliği, iletişimi, tüm ofis çalışanların üretkenlik ihtiyaçlarını karşılayan bir bulut tabanlı platformdur.

Özellikle Google Workspace’in sunduğu araçlar, çalışanların verimliliğini artırmak, iş süreçlerini daha verimli hale getirmek ve kuruluşların daha hızlı ve daha akıllı kararlar vermesine yardımcı olması için tasarlandı.

Google Workspace uygulamaları, Gmail, Calendar, Meet, Chat, Drive, Docs, Sheets, Slides, Forms, Sites gibi ortak çalışma araçları birbiriyle entegre çalışır, birlikte çalışmayı daha kolay hale getir. 

Google Workspace Nasıl Çalışır?

Google Workspace ile internet bağlantısı olduğu her cihazdan erişim sağlayabilirsiniz. Bulut tabanlı bir sistem olduğu için, web tarayıcısından, telefondan veya tabletten giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çalışma şartlarına uygun olarak ekibinizle veya daha büyük ölçekli işletmelerle ile entegre bir şekilde kullanıma elverişlidir. Google Workspace, kullanımı kolay ve entegre olması sebebiyle işlerinizi yönetmek için, çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Google Workspace Ne İşe Yarar?

Google Workspace’e yüklenen ve paylaşılan dosyaların verileri dijital ortama aktarıldığı için, kullanmış olduğunuz cihazlar bozulsa dahi, tüm şirket bilgileriniz Google güvencesi ile koruma altında kalır. Google Drive depolama alanı ise, tüm belgelerinizi tek bir alanda toplamanıza yardımcı olur, bu sayede hiçbir dosyayı kaybetmezsiniz.

Google Workspace Ne İşe Yarar

İşletmeniz İçin Faydası Nedir?

İşletmeniz için Google Workspace kullanmanın faydaları Nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim:

  • İşbirliği yapmayı kolaylaştırır: Google Workspace uygulamaları, çalışanlarınız ile birlikte çalışmasını ve dosya paylaşımını kolaylaştırır.
  • Verimliliği arttırır: Çalışanlarınız ile belge oluşturma, düzenleme ve paylaşma işlemlerini hızlandırır. Video konferans ve anında mesajlaşma gibi araçlar sayesinde iletişim daha hızlı ve verimli bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Esnek çalışma imkanı sağlar: Google Workspace, tüm cihazlarda çalışabilen şekilde tasarlanmıştır. Çalışanlarınız istedikleri her yerden işlerini yapabilirler.
  • Güvenliği sağlar: Google, kullanıcı verilerinizi yüksek güvenlik standartlarına göre korur. 
  • Maliyetleri azaltır: İşletmenizin ofis yazılımlarına yatırım yapmanıza gerek kalmaz. Güncelleme ve bakım işlemleri Google tarafından yapıldığı için, işletmenizin IT maliyetleri de düşer.
  • Entegrasyonu kolaylaştırır: Google Workspace, diğer Google ürünleri ile entegre çalışır. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamaları ile entegre edilebilirsiniz.
  • İşletmenizin daha çevik olmasını sağlar: Çalışanlarınızın daha hızlı bir şekilde birlikte çalışmalarını sağlar. Bu da işletmenizin daha çevik ve rekabetçi olmasını sağlar.
  • Müşterilerle daha iyi etkileşim sağlar: Müşterilerle daha hızlı ve etkili bir şekilde etkileşim kurmanıza olanak tanır. Örneğin, Gmail aracılığıyla Google Chat ile hızlıca yanıt verebilir ve Google Meet ile müşterilerinizle görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz.
  • Daha iyi organizasyon sağlar: Google Workspace, işletmenizin daha iyi organize olmasını sağlar. Örneğin, Google Takvim aracılığıyla tarihleri ve randevuları takip edebilir ve Google Drive aracılığıyla dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Google Workspace’e Ücretsiz Giriş Kullanımı

Herhangi bir Gmail hesabına “adınız@gmail.com” sahip iseniz, ücretsiz olarak Google Workspace uygulamalarını kısıtlı olarak kullanabilirsiniz. 

Google Workspace‘e Ücretli Giriş Kullanımı

Seçeceğiniz Google Workspace paketleri ile 14 gün boyu ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Kurumsal Gmail hesabı “bize_ulas@htekin.com” sahip iseniz Business Starter, Business Standard, Business Plan, Enterprise olmak üzere dört farklı paket üzerinden Google Workspace fiyatlandırma yapılır. 

Google Workspace Ücretli Giriş Kullanımı

Google Workspace’i Kimler Kullanır?

Google Workspace’i genellikle işletme sahipleri, yöneticileri, çalışanları ve ekipleri kullanır. Herhangi bir sektörde faaliyet gösteren işletmeler için uygundur. Küçük işletmeler, orta ölçekli işletmeler ve büyük işletmeler, Google Workspace’i kullanabilirler.

Ayrıca, Google Workspace, öğrenciler ve eğitim kurumları için de uygundur. Öğretmenler, öğrenciler ve okul personeli, Google Workspace uygulamalarını kullanarak ödevleri paylaşabilir, öğrenci notlarını takip edebilir ve sınıf içi iletişimi kolaylaştırabilirler.

Google Workspace, bireysel kullanıcılar için de mevcuttur. Ancak, Google Workspace’in özellikleri ve ücretli planları genellikle işletmeler için daha uygundur.

Ekip Arkadaşlarınızla Esnek Çalışmanın Kolaylıkları

Google Workspace uygulamalar entegre çalıştığı için dosya paylaşımı, birlikte projeler hazırlama konusunda büyük avantaj sağlar. Ekibinizin zaman veya mekan fark etmeksizin aynı anda görüntüleyip, düzenleyebileceği dokümanlar oluşturabilirsiniz. Bu nedenle çalışmak için aynı ortamda bulunmanıza gerek kalmaz. 

Google’ın Akılı Zekası İle Çalışmanın Faydası

Google Workspace ile çalışarak işinizi yönetmeniz için gereken zamanı daha verimli kullanabilirsiniz. İş üretkenliği açısından daha verimli daha hızlı çalıştığı için, hem ekonomik açıda hem de zamandan tasarruf etmek için şirket sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Sunmuş olduğu ortak çalışma araçları ve yapay zeka desteği ile işbirliği yapmayı Google’in akılı zekası kolaylaştırır.

Sonuc Neden HTekin Ekibi

Alanında uzman profesyonel ekibiyle HTekin, Google Workspace kurumsal Gmail hesabı kurulumu, kurulum sonrası tüm uygulamalar için eğitim ve destek hizmeti sunmaktadır. Kurumsal E-posta alımı yaparak işletmenizin dijital ortama aktarılmasını güvenli bir şekilde yaparız.

İşletmenizin verimliliğini artırmak, işbirliğini kolaylaştırmak ve iletişimi güçlendirmek için Google Workspace çözümlerimizi sunuyoruz. Size özel çözümlerimizi öğrenmek ve işletmenizin ihtiyaçlarına yönelik olarak nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfetmek için aşağıdaki formu doldurun. Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Formu doldurup bize ulaşarak Google Workspace hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilir, taleplerinizi iletebilir ve işletmeniz için en uygun çözümleri bulabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun ve size geri dönüş yapalım.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

htekin
Cözümler
İletişim Bilgileri
Bizi Takip Edin

Telif Hakkı © 2023 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.