Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Google’nin Ortak Çalışma Platformu Workspace’i Tanıyın 

Ortak Çalışma Platformu

Sizlere Google ile ortak çalışma platformu sağlayabileceğiniz Google Workspace’yi tanıştırmak isteriz. Şirketlerinizin gizli iş ortağı olacak ve hayatınızı tam anlamı ile kolaylaştıracaktır. Sizlere birbirinden muhteşem uygulamalar sunarak zamandan tasarruf etmenize ve böylelikle çok daha fazla zaman tasarrufuna neden olacaktır. Google Workspace üstelik Google altyapısı ve güvencesi ile tasarlanmıştır. Tüm bunların yanı sıra Google Workspace sizlere tüm uygulamalarında kullanım kolaylığı da sunmaktadır. 

Google’nin Ortak Çalışma Platformu Nedir?

Aslında başlıktan da anlaşılabileceği gibi şirket sahiplerinin ve tüm çalışanlarının ortak çalışma platformu olarak düşünülen kusursuz bir hizmettir. Google Workspace bünyesinde barındırdığı tüm uygulamalarda çalışanlarınız ve sizin için ortak bir çalışma alanı sunmaktadır.

Lakin bu düşüncenin sizleri tereddüte sokmasını asla istemeyiz. Elbetteki kişileri sınırlandırabilir ya da çalışma bölümüne göre ayrıştırabilirsiniz. Birçok uygulamada ortak çalışma alanınızın yanı sıra birbirinize kurumsal e-posta hesabı açma, dosya gönderimi, video konferans, anket yapımı, slayt sunumu hazırlama gibi işlerinizi aynı ortamda bulunmadan birlikte hazırlayabilirsiniz.

Google Workspace hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız “Google Workspace Nedir?” adlı makaleyi okumanızı öneririm.

Google’nin Ortak Çalışma Platformu Nedir

Workspace İle Ortak Çalışmayı Nasıl Kolaylaştırır

Sizlerde çalışanlarınız ve kendiniz için Google Workspace uygulamalarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Ortak çalışmayı kolaylaştıracak birden çok seçeneği sizlere maddeler halinde sunduk dilerseniz inceleyebiliriz. 

  • Ekip İşbirliği: Ekibiniz ile işbirliği içine girerek ortaya harika işler çıkarabilirsiniz. 
  • Güvenli E-posta İletişimi: Google güvencesi ile tasarlanması şirket bilgilerinizin şirketinizin dışına çıkmayarak güvenli bir ortam oluşturmaktadır. 
  • Her Yerde Erişim: İnternet ağınızın olduğu her alanda kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 
  • Çevrimiçi Toplantılar: Dilediğiniz alanda çevrimiçi toplantı gerçekleştirerek zamandan tasarruf edebilirsiniz. 
  • Dosya Gönderimi: Tek tık ile dilediğiniz dosyayı gönderebilir veya alabilirsiniz. 

Google Workspace’nin Ortak Çalışma Uygulamaları Nelerdir? 

Google Workspace çatısı altında birbirine bağlı en çok kullanılan uygulamalardan bahsedeceğiz. Şirketinizdeki çalışanlarınızın ortak çalışma platformu olacak olan bu 8 uygulamayı aşağı kısımda sizlere en ince detayına kadar vermiş bulunmaktayız. Dilerseniz birlikte bu uygulamalar nelerdir ve nasıl kullanılır birlikte inceleyebiliriz. 

Kurumsal Gmail E-posta Hesabı Edinin

Şirketinizi çok daha profesyonel gösterecek olan kurumsal Gmail hesabını şirket çalışanınızın adını ekleyerek kişiselleştirebilir ve ardından şirketinizin adı ile hesap oluşturabilirsiniz. Örnek verecek olursak şu şekilde hesaplar oluşturabilirsiniz; “sirket@htekin.com”. 

Kurumsal Gmail E-posta Hesabı Edinin

Google Drive Belgelerinizi Güvenli Depolayın

Kurumsal Gmail hesabınızı açmanızın ardından artık ortak çalışma uygulamalarını edinebilirsiniz. Bunlardan ilki Google Drive olmaktadır. Belge paylaşımı ve ortak drive oluşturma gibi birçok avantajından faydalanabilirsiniz. 

Google Drive Belgelerinizi Güvenli Depolayın

Google Meet ile Toplantılar Yapın

Bir diğer ortak çalışma alanı ise Google Meet uygulaması olmaktadır. Birden çok görüşme sağlayabileceğiniz ve kesintisiz bir konferans görüşmesi yapabileceğiniz bir ortamdır. 

Google Meet ile Toplantılar Yapın

Google Chat ile İş Arkadaşlarınızla İletişimde Olun

Google Chat uygulaması ile ofis içinde ya da ofis dışında chat kullanma özelliği ile sizlerle. Dosya paylaşma, görüntülü konuşma gibi birçok avantajı bulunmaktadır. 

Google Chat ile İş Arkadaşlarınızla İletişimde Olun

Google Calendar ile Randevu Planlayın

Google Calendar, kullanıcıların kişisel ve iş takvimlerini çevrimiçi olarak yönetmelerini sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Etkinlikleri, toplantıları ve randevuları kolayca oluşturabilir, düzenleyebilir, paylaşabilir ve senkronize edebilirsiniz. Ayrıca hatırlatıcılar, davetler ve etkinlik tekrarları gibi özellikler sunar, böylece zaman yönetimi daha etkili hale gelir. 

Google Calendar ile Randevu Planlayın

Google Dökümanlar ile Belgeler Hazırlayın

İşte sizlere şirket Gmail hesabınız ile kullanabileceğiniz ortak bir çalışma alanı daha. Word uygulamasının bir benzeri olan Google Dökümanlar size belge hazırlama ve sunma gibi birçok avantajlar sunuyor. Hazırlamış olduğunuz belgeleri arkadaşlarınıza kolaylıkla gönderebilirsiniz.  

Google Dökümanlar ile Belgeler Hazırlayın

E-Tablolar ile Raporlar Oluşturun 

Bir diğer ortak çalışma alanı ise Google Sheets E-Tablolar uygulaması olmaktadır. E-Tablolar ile kolay bir şekilde rapor hazırlayabilir ve dilediğiniz yere gönderebilirsiniz. 

E-Tablolar ile Raporlar Oluşturun 

Slaytlar ile Sunumlar Hazırlayın 

Google Slides ile slayt hazırlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Hem eğlenecek hem de kolaylıkla sunumlarınızı hazırlayabileceksiniz. Üstelik ortak çalışma alanı sağladığı için belirlediğiniz kişiler ile ortak sunum hazırlayabilirsiniz. 

Slaytlar ile Sunumlar Hazırlayın 

Ortak çalışma platformu

Ortak çalışma platformu olan Google Workspace şirketinizin vazgeçilmezi olacaktır. Sizlere kolay kullanım ve elbetteki Google güvencesi sunmaktadır. Şirket bilgileriniz sizde saklı kalarak dilediğiniz gibi görüşmeler yapabilirsiniz. Sizlerde Google Workspace ve bunun gibi daha birçok yararlı, kullanışlı ve detaylı bilgilere sahip olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Google İş Ortağı Olarak Esnek Çözümler Sunuyoruz

Uzman kadrosuyla HTekin, Google Workspace kurumsal Gmail hesaplarınızın sorunsuz bir şekilde kurulumunu gerçekleştirir ve sonrasında tüm uygulamalar için eğitim ve destek sunar. İşletmenizin dijitalleşmesini güvende bir şekilde gerçekleştiririz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri:

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.