Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Google Bard Güncellemesi: Görsel Oluşturma Ve Gemini Pro’ya Daha Fazla Dil Ekleniyor

Görsel Oluşturma Ve Gemini Pro’ya Daha Fazla Dil Ekleniyor

Sabahları neşeyle uyanmak için geceden beynime mutlaka olumlu sinyaller gönderirim. Gelişen teknolojiye merakım olduğu için her sabah yeni bir güncelleme ile uyanmayı ümid ediyorum. Bu durum gerçekten motivasyonum oldukça yükseltiyor. Yeni güncellemeleri incelerken adeta kendime buluyorum. Bugün yine araştırma günümdeydim. Ve beklediğim güncellemeyi gördüm. Google Bard’a yeni bir güncelleme gelmiş. Görsel oluşturma ve Gemini Pro’ya daha fazla dil seçeneği ekleniyormuş. Elbette bu haber beni fazlasıyla heyecanlandırdı. Hemen telefonuma sarılıp tıpkı benim gibi gelen güncellemelerden mutlu olan arkadaşımı aradım. Sesi hoparlöre vererek heyecanla güncellemeyi birlikte inceledik. Bugünden itibaren Bard’ı kullanırken çoğu ülkede görsel oluşturulabiliyormuş. Üstelik Bard’ın halihazırda desteklediği her dil, ülke ve bölgede Gemini Pro’yu kullanabiliyormuşuz. Sizce de harika değil mi?

Bard’da Gemini Pro dahil son yetenekleri beni oldukça mutlu etti. Daha fazla dil seçeneği ve daha fazla fikrinizin hayata geçmesine yardımcı olmak için görsel oluşturmayı huzurlarımıza sunmuşlar. İçeriğin devamını okumadan hemen denemek istedim. Ama kaçıracağım bir şey olursa üzüleceğim için sonuna kadar okumaya devam ettim. İyi ki de okumaya devam etmişim dediğim o başlıklı karşılaştım. Gemini Pro’yu desteklenen tüm dillerde ve yerlerde kullanabiliyormuşum. 

Gemini Pro’yu Desteklenen Tüm Dillerde Ve Yerlerde Kullanın

Geçtiğimiz aralık ayında, Gemini Pro’yu İngilizce olarak Bard’a getirmişlerdi. Bu durum Bard’ın daha da gelişmesini sağlamıştı. Üstelik akıl yürütme, özetleme, kodlama yetenekleri kazandırmıştı. Günümüzde Bard’daki Gemini Pro, 40’tan fazla fazla dile sahip. Ve belki bu durum sizi şaşırtacak ama, 230’dan fazla ülkede ve bölgede kullanılabilir durumda. Bu güncellemeleri sayesinde çok daha fazla insanın hayatına dokunarak daha hızlı ve yetenekli Bard sürümünü hayatımıza dahil etti. 

Hiç Large Model Systems Organization’u duymuş muydunuz? Dil ve modelleri sohbet botlarını değerlendiren ve günümüzde rakiplerinden önde gelen bir kuruluştur. Üstelik Bard’ın Gemini Pro ile en tercih edilen sohbet botlarından birisidir. Bu durum oldukça ses getirmiş ve “etkileyici bir sıçrama” yaptığı da açıkça ortadadır. Üçüncü kişilerin değerlendirmelerinde Bard’ Gemini Pro ile rakiplerinden oldukça önde gelen ücretsiz ve ücretli alternatiflere kıyasla en iyi performans gösteren konuşma Al’larından biri olduğu artık hepimiz biliyoruz. Üstelik daha fazla dilde yanıtlarımı çift taraflı kontrol edebiliyorum.

Daha Fazla Dilde Yanıtlarınızı Çift Kontrol Edin

Son zamanlarda Bard kullanıcıları doğrulama yeteneğine sahip olmak istediklerini biliyordum. Bunu fark eden Bard ise zaten milyonlarca kişi tarafından İngilizce olarak kullanılan çift kontrol özelliğini 40’tan fazla dil ile genişletmiş. Kullanıcı deneyimi ve beğenisi Bard için oldukça önemli. Yapmamız gereken tek şey “G” simgesine tıklamakmış. Bard yanıtını doğrulamak için web üzerinde içerik olup olmadığını sizin için en iyi şekilde değerlendiriyor. Değerlendirildiği takdirde vurgulanan ifadeye tıklamam ve Search tarafından bulunan destekleyici ya da çelişen bilgiler hakkında çok daha fazla bilgi edinebiliyorum. 

Fikirlerinizi Canlandıran Görsel Oluşturma Özelliği

Kafamın içerisindeki fikirleri görsellerle canlandırma fikri bana epey çekici geldi. Ek bir yaratıcı destek için şimdi dünya genelinde birçok ülkede ve ücretsiz olarak Bard için İngilizce görsel oluşturabiliyorum. Düşünülerek tasarlanmış şeyler her zaman için ilgimi çekmiştir. Bu yüzden Bard benim için bambaşkadır. Fikirlerime saygı duyularak güncelleniyor olması kendimi özel hissetmemi sağlıyor. Bahsetmiş olduğum yeni yetenek kalite ve hızlı dengeleyen, yüksek kaliteli, foto gerçekçi çıktılar sunan güncellenmiş İmagen 2 modelleriyle tanıştım. Basit bir açıklama yazarak fikrimi hayata geçire biliyorum. Yalnızca “köpek bir sörf tahtasında kayarken resim oluştur” açıklaması yazdığımda Bard, fikirlerimi görsele dönüştürüyor. 

Fikirlerinizi Canlandıran Görsel Oluşturma Özelliği

Araştırmalarım sonucu Al’ın oldukça geniş prensipleri olduğunu gördüm. Hoşuma gitti çünkü prensip sahibi olmak işini özenle yaptığın anlamına gelir. Al prensiplerine uyumlu olarak görsel oluşturma sorumluluk bilinci ile tasarlanıyor. Al teknolojisini size bir örnekle anlatacak olursam, Bard tarafından oluşturulan görseller ile orjinal insan sanatı arasında net bir ayrım yapabiliyor. Bunun için üretilen görsellerin piksellerini dijital olarak tanımlıyor ve su damlaları eklemek için SynthlD kullanıyor. Ne kadar harika değil mi? 

Fikirlerinizi Canlandıran Görsel Oluşturma Özelliği 2

En beğendiğim özelliklerinden biri de teknik koruma önlemleri oldu. Şiddet karşıtı olduğum için bu özellik oldukça ilgimi çekti. Eğitim verilerinin güvenliği için yapılan yatırımlarda şiddet içeren, saldırgan ya da cinsel içerikleri sınırlıyor. Üstelik tüm bunların yanı sıra isimli kişilerin görsellerinin oluşturulmasını da önlemek için filtre uyguluyorlar. Model güvenliği ve gizliliği korumalarını iyileştirmek için yeni tekniklere de yatırım yapmaya devam edeceklerini dile getirdiler.  

Dile getirdikleri bu güncellemeler, Bard’ı büyük, yaratıcı projelerden küçük, günlük görevlere kadar her şey için çok daha yardımcı ve küresel erişilebilir hale getiriyorlar. Bu duruma da Al işbirlikçisi adını veriyorlar. Hemen denemek için bard.google.com adresini ziyaret ettim ve kendimi biraz fazla kaptırdığım için işe geç kaldım. 

İşe geç kalmamdaki bedenimi artık biliyorsunuz. Bu yeni güncellemeler beni ne kadar heyecanlandırıyor artık siz düşünün. Zihnimin derinliklerindeki görseli gözlerimle görmek kadar kusursuz çok az şey gördüm doğrusu. Sizlerinde yorumlarını merakla bekliyorum.  


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çözümler
İletişim Bilgileri
Bizi Takip Edin

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.