Google Workspace İş Ortağınız

   0543 160 46 57    info@htekin.com  

Google Workspace ile tüm büyüklükteki takımlar için kurumsal düzeyde Gemini artık kullanılabilir

Kurumsal Düzeyde Gemini Artık Google Workspace'de

Güneşli ama bir yandan da hafif rüzgârlı ve serin havaların aşığıyım diyebilirim. Bugün sabah uyandığımda öyle bir güne uyandım çoktan fark etmiştim. Tenimi yakan güneşin ardından gelen rüzgârı oldum olası çok sevdim. Bu yüzden bugün benim için oldukça güzel ve keyifli bir gün olacaktı. Neden bilmiyorum böyle havalarda çalışmak pek de içimden gelmiyor. Ama bugün önemli bir toplantım vardı ve mecbur ofise gitmek zorundaydım. Ofise giderken yol kenarındaki Kahveci’den kendime bir kahve ısmarladım. Arabada en sevdiğim müzik çalıyordu. Ahenkli hareketlerle dans ederek nihayet ofise gelmiştim. Genel olarak trafik hoşuma gitmese de sevdiğim müzik çaldığında yol gayet eğlenceli bir hal alıyor. Ofise geldiğimde toplantı için gerekli her şey çoktan hazırdı. Asistanım Ayaz’la ön görüşmeyi yaptım ve toplantı odasına geçtim. Ekip hazır bir şekilde beni beklerken tam toplantıya başlayacağımız esnada bir mail aldım. Gözüm maile ilişti ve artık dikkatim tamamen dağılmıştı. 

8 Şubat’ta, Gemini döneminin yeni bölümünü duyurduklarına dair bir maildi. Artık toplantıya odaklanmazdım. Hemen tüm bilgileri edinmeye başladım. Bulunduğumuz günden itibaren Google Workspace için Duet Al an itibariyle Gemini for Google Workspace olarak adlandırılıyor. Üstelik müşterilere Google’ın en yetenekli yapay zeka modellerine erişim sağlayacağını da duyurdular. Bu güncelleme ile birlikte Gemini milyonlarca müşterinin günlük olarak kullandığı Workspace uygulamalarına entegre edilebilecek. Bu durum gerçekten biz şirket sahipleri için harika bir haber. Workspace için Gemini ayrıca, kullanıcıların Gemini ile sohbet edebilecekleri ve kurumsal düzeyde veri korumalarını içeren yeni bir bağımsız deneyimi de sunuyor. Bahsetmiş olduğum bu deneyim bugünden itibaren yayınlanmaya başlayacak. 

Elbette denemek için oldukça sabırsızlandım. Ama öncelikle bütün detaylarını bilmeliydim. Bu yüzden okumaya devam ettim. Workspace için Gemini artık iki plan aracılığıyla kullanılabilir duruma geliyor. Duet Al for Workspace Enterprise’ın yerini alan Gemini Enterprise eklentisi ve daha düşük bir fiyat noktasında yeni bir Gemini Business eklentisi, başlangıçta olan her türden takım ve organizasyonun generatif yapay zeka ile başlamasına olanak sağlayacak. Tüm bu detayları öğrenmek ve Gemini for Workspace’ı nasıl deneyimleyeceğinizi görmek için okumaya devam edin.

Gemini ile sohbet etmenin yeni yolları, eklenmiş kurumsal düzeyde veri korumaları ile birlikte.

Biz müşterilerine yeni ve bağımsız bir sohbet deneyimi aracılığıyla Gemini ile doğrudan ve oldukça güvenli bir şekilde iletişim kurma imkanı sunuyor. Bu durum son tüketicideki yeniliklerini Gemini Advanced ile birleştiriyor. Üstelik ayrı olarak kurumsal düzeyde veri korumaları ve telif hakkı tazminatı eklediler. Bu gerçekten harika bir haber. Bugün yaygın olarak bulunan en büyük ve en yetenekli modelimiz olan Gemini 1.0 Ultra’yı kullanarak, işyerindeki insanlara yardımcı olmak için içgörülü ve uzman cevaplar sunuyorlar. Artık KOBİ’lerden büyük işletmelere kadar çeşitli takımlar, etkileşimlerinin gizli tutulabileceği konusunda güvenle Gemini’yi daha sofistike şekilde kullanabiliriz. 

Bir örnek ile açıklamam gerekirse; bir pazarlama müdürü, endüstri trendlerini, ürün gelişimlerini ve rakip iletişimini analiz ederek bir e-posta pazarlama kampanyası için konuları belirlemelerine yardımcı olması için Gemini’yi gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Gemini daha sonra, bu trendleri benzersiz tekliflerine doğrudan bağlayan, açılış oranlarını artırmak için fayda odaklı bir konu satırıyla ikna edici bir kopya oluşturmada yardımcı oluyor. 

Alternatif olarak, bir bölüm için büyüme bulma görevi olan bir iş analisti, Gemini’yi ürünleri için potansiyel yeni uygulamaları hızlı bir şekilde belirlemek için kullanıyor. Gemini ile sohbet ederek, umut verici fırsatları daha fazla şeyler keşfedebilir ve doğrulayabiliriz. Üstelik ardından bulgularımızı liderliğe bir iş teklifi olarak paketleyebiliyoruz.

Gemini ile Sohbet Kurumsal Düzeyde Sohbet Edin

Araştırma yapmak ya da verileri özetlemek, karmaşık veri kümeleri arasında iş trendleri aramak veya belirli bir kitleye hitap edecek etkileyici bir kopya oluşturmak olsun, Gemini bizlere ve takımlara fikirden uygulamaya hızlı ve hassas bir şekilde ilerlememizde yardımcı oluyor. 

Gemini’yi daha fazla müşteriye ulaştırma

Gemini kesinlikle artık çok daha fazla insanın hayatına dokunmalı. Herhangi bir gün, milyonlarca küçük işletme Google Workspace’e bağlanmak, oluşturmak ve işbirliği yapmak için kullanabiliriz. Üstelik yaptıkları son bir ankette, KOBİ müşterilerinin %88’i veri analizi, görev yönetimi, e-posta taslağı, müşteri desteği ve daha fazlasında onlara yardımcı olmak için generatif yapay zeka ile çalışma konusunda ilgi gösterdiğini de çok iyi biliyorum. Sınırlı kaynaklar ile daha verimli olmamıza yardımcı olmak için, mevcut Workspace paketi olan kişiler için Gemini ile çalışmak isteyenler ve ilk kez Workspace paketi alan yeni müşteriler için Gemini Business ek paketini an itibari ile bize sunmaya başladılar. 

Gemini Business, biz müşterilerine Workspace uygulamalarında Gemini’ye erişim sağlıyor ve yeni bağımsız deneyimde Gemini ile sohbet etmemizi sağlıyor. Küçük işletmeler ve takımlar artık araştırma analisti, profesyonel editör, müşteri hizmetleri asistanı, yaratıcı ortak ve daha fazlası olarak kendi uzmanlıklarını ve becerilerini Gemini ile geliştiriyor. Üstelik tüm bunlara ek olarak destekleme özelliği de sağlıyor. Gemini Business ek paketi, aylık kullanıcı başına 20 dolar gibi bir miktar ile hizmet veriyor. Üstelik üyeliği yıllık taahhüt gerektiriyor.  

Daha önce Duet Al for Workspace Enterprise olarak bildiğimiz Gemini Enterprise, generatif yapay zeka ağır kullanıcıları için Gemini’ye kısıtlamasız erişim ile aynı yeteneklere sahip olduğunu biliyorum. Ayrıca, Gemini’nin 100’den fazla dil çiftinde altyazıları çevirebildiği ve yakında toplantı notlarını bile alabileceği Al destekli toplantıları içeriyor. Gemini Enterprise ek paketi, aylık kullanıcı başına 30 Dolar gibi gayet uygun bir fiyatla sunuluyor ve yıllık bir taahhüt gerektiriyor. 

Gemini Business ve Gemini Enterprise planı ile sohbetlerimiz sırasında reklam amaçları için kullanılmıyor. Üstelik insan denetleyiciler tarafından incelenmiyor ya da başka şekillerde generatif makine öğrenme teknolojilerini eğitmek için kullanılamıyor. Aslında şu şekilde de açıklayabiliriz; veri gizliliği, gizlilik ve güvenlik konularındaki tüm taahhütlerini Workspace için Gemini için geçerli hale geliyor. 

Ayrıca, Gemini for Workspace’i eğitim müşterilerine getirmek için çalışıyorlar ve bu konuda yakında daha fazla bilgi paylaşmayı dört gözle bekliyorlar. 

Bugün Gemini for Workspace ile başlayın!

Geçtiğimiz dönemde bir milyondan fazla kişi ve binlerce şirket tarafından sadece daha fazla iş yapmakla kalmayıp, daha önce hiç yapmadıkları şeyleri yapmak için Workspace’te generatif yapay zekayı kullanıyor. Bu yeni inovasyon dalgasını kucakladıklarında Gemini’nin insanları daha yaratıcı olmalarına, üretkenliklerini artırmalarına ve çalışma şekillerini dönüştürmelerine nasıl yardımcı olacağını görmek için sabırsızlanıyorlar. 

Gemini for Workspace’ı bugün nasıl deneyimlediklerini görmek ister misiniz?

Tüketiciler ayrı olarak Google One AI Premium aboneliği aracılığıyla kişisel Gmail, Docs, Slides, Sheets ve Meet uygulamalarında da Gemini’ye erişebilirsiniz. 

*Kaynak: Araştırma çalışması Google Cloud tarafından görevlendirilmiş ve Morning Consult tarafından 13-19 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirildi. Ankete, 300 Sole Proprietors, 400 VSB’ler ve 300 SMB’lerden oluşan bir temsilci örnekler içeren 1.000 ABD küçük işletmesi katılıyor. 

Nihayet bu güzel haberden edindiğim bilgilerimi koydum cebime. Gelen maili okumadan asla toplantıya adapte olamazdım. Bunu bildiğim için ve toplantıda tam odağımı ortaya koymak istediğim için öncelikle maili okudum. Artık toplantı için hazırdım üstelik güzel bir haber aldığım için ekstra mutlu ve enerjik olarak hazırdım. Toplantımızı gayet verimli bir şekilde tamamladık ana o kalabalığın oradan dağılmasına izin veremezdim. Gelen mail hakkında da güzel bir istihare yaptıktan sonra artık dağılabiliriz. Günü bitirdim ve öğrendim tüm bilgileri uyurken beynimde tekrar ederek pekiştirdim. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetler
İletişim bilgileri
Bizi Takip edin
Çalışma Saatleri:

Telif Hakkı © 2024 HTekin. Tüm Hakları Saklıdır.